sklep medyczny

Co można kupić w sklepie medycznym?

Kiedy myślimy o miejscach, do których udajemy się na zakupy po to by zadbać o swoje zdrowie większość z nas wskazuje na aptekę. Warto jednak mieć świadomość, że w aptece nie znajdziemy wszystkiego, co może być nam potrzebne w czasie choroby, w procesie zdrowienia czy rehabilitacji. Różnorodne urządzenia i akcesoria oferują bowiem sklepy medyczne. Co konkretnie możemy w nich znaleźć? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Sprzęt diagnostyczny

Jednym z podstawowych artykułów, które można znaleźć w sklepie medycznym, są urządzenia diagnostyczne, które pozwalają na monitorowanie zdrowia swojego oraz swoich bliskich. Wśród tego typu urządzeń wymienić możemy chociażby aparaty do mierzenia ciśnienia krwi, glukometry czy termometry. Ich oferta jest zazwyczaj bardzo szeroka i obejmuje termometry rtęciowe, jak i nowoczesne modele elektroniczne, bezdotykowe oraz termometry do ucha, które pozwalają na szybki i precyzyjny pomiar temperatury.

Artykuły rehabilitacyjne

Dochodzenie do siebie po chorobie, wypadku czy operacji to trudny i długotrwały proces, który wymaga odpowiedniego wsparcia. Obecnie rehabilitacja opiera się często na wykorzystywaniu różnego rodzaju urządzeń i akcesoriów, dzięki którym może być skuteczniejsza. Tego typu produkty znajdziemy właśnie w sklepie medycznym. W ofercie tego typu sklepów znajdziemy:

  • Łóżka rehabilitacyjne: Osoby przewlekle chore, wymagające długotrwałej opieki, często potrzebują specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych. Są one wyposażone w funkcje ułatwiające codzienną pielęgnację oraz zapewniające komfort pacjentowi.
  • Wózki inwalidzkie: W sklepach medycznych dostępne są także różnego rodzaju wózki inwalidzkie – od standardowych modeli ręcznych po zaawansowane elektryczne wózki dla osób o ograniczonej mobilności.
  • Sprzęt ortopedyczny: Do sprzętu rehabilitacyjnego zaliczają się również różnorodne ortezy, stabilizatory, pasy ortopedyczne oraz obuwie ortopedyczne. Produkty te są nieocenione w procesie leczenia urazów oraz chorób układu ruchu, takich jak złamania, skręcenia czy zwyrodnienia stawów.

Materiały opatrunkowe i higieniczne

To kolejny, bardzo ważny rodzaj produktów, które możemy znaleźć w sklepie medycznym. Każdy sklep medyczny oferuje szeroki wybór materiałów opatrunkowych, takich jak bandaże, gazy, plastry, opaski elastyczne oraz kompresy. Są one niezbędne w pierwszej pomocy oraz codziennej pielęgnacji ran. W asortymencie nie brakuje również specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji oraz przyspieszających gojenie.

W kontakcie z osobami chorymi niezbędna jest także dbałość o higienę i dezynfekcje. Dlatego też w sklepach medycznych znajdziemy płyny antybakteryjne, żele dezynfekujące do rąk oraz specjalistyczne preparaty do dezynfekcji narzędzi i powierzchni. Ponadto zaopatrzyć możemy się także w pieluchy dla dorosłych, podkłady higieniczne oraz inne produkty, które pomagają w codziennej opiece i zapewniają komfort pacjentom.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że są to tylko niektóre z pozycji, które dostępne są w asortymencie dobrych sklepów medycznych. Większość tego typu placówek ma bowiem znacznie bardziej rozbudowaną ofertę tak, by wychodzić naprzeciw wszystkim potrzebom pacjentów.

Artykuł powstał we współpracy z https://vitalmed-24.pl/

dr. Gabriela Rakowska

Lekarz pediatra z 10 letnim doświadczeniem. Wraz ze współzałożycielami portalu dzielę się z Wami wiedzę o zdrowiu, ciąży oraz psychologii.

View all posts by dr. Gabriela Rakowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *